fv
insta

Zadzwoń i umów się
na wizytę:
+48 508 753 ... (kliknij, aby zobaczyć)

PODARUJ PREZENT MARZEŃ
NASZĄ KARTĘ PODARUNKOWĄ
ZADZWOŃ I ZAPYTAJ
O SZCZEGÓŁY
+48 508 753 ... (kliknij, aby zobaczyć)

MezoMikro_BMezoMikro_B1.png.jpg
OPIS
Mezoterapia igłowa to popularny zabieg poprawiający kondycję skóry. O jej wyjątkowej skuteczności decydują indywidualnie dobierane koktajle odżywcze, które docierają w głąb skóry - czyli tam, gdzie nie jest w stanie przeniknąć żaden krem.
W zabiegu mezoterapii igłowej wykorzystuje się dobroczynne działanie czynnika mechanicznego oraz farmakologicznego. Sam proces ostrzykiwania pobudza komórki do regeneracji poprzez stymulację mechaniczną za pomocą igły, wywołując szereg reakcji naprawczych, m.in.: pobudzenie mikrokrążenia i uruchomienie mediatorów chemicznych.
Czynnik farmakologiczny stanowią dopasowane do potrzeb pacjenta substancje aktywne, które wprowadzane są w głąb skóry za pomocą cienkiej igły.
W mezoterapii stosuje się jedno- lub wieloskładnikowe preparaty, jak: kwas hialuronowy, mikroelementy, witaminy, wyciąg z karczocha, kofeinę, peptydy, aminokwasy i kwasy nukleinowe i wiele innych. W zależności od zastosowanej substancji, możemy osiągnąć efekt nawilżenia, pobudzenia procesów regeneracji i przebudowy skóry. I tak np. połączenie kwasu hialuronowego z glicerolem zapewni głębokie nawilżenie od wewnątrz, przywracając skórze gęstość poprawia jej napięcie i elastyczność, z kolei polinukleotydy pomogą naszej skórze w regeneracji.
WSKAZANIA
W zależności od potrzeb pacjenta i jego skóry wykonuje się zabiegi mezoterapii igłowej w celu:
• redukcji tkanki tłuszczowej (np. w okolicy podbródka)
• ujędrnienia
• redukcji rozstępów
• poprawienia struktury skóry
• redukcji cieni pod oczami
• redukcji blizn
• nawilżenia skóry
• redukcji zmarszczek
• w profilaktyce i leczeniu łysienia
i innych.
OBSZARY ZABIEGOWE
Mezoterapię igłową można przeprowadzać na różnych obszarach ciała, przede wszystkim na twarzy, szyi, dekolcie, po wewnętrznej stronie ramion lub ud, na brzuchu, a także na grzbietach dłoni. Wskazaniem do wykonania zabiegu jest również problem z wypadaniem włosów lub ogólne pogorszenie ich kondycji. Mezoterapia pomaga w zmniejszeniu ilości gromadzącej się w różnych miejscach tkanki tłuszczowej, na przykład w okolicach podbródka.
PRZEBIEG ZABIEGU
Po oczyszczeniu skóry, na obszar zabiegowy nakładany jest preparat znieczulający - dzięki temu zabieg mezoterapii igłowej może być niemal nieodczuwalny. Po upływie ok. 20 - 40 minut, wykonuje się śródskórne wstrzyknięcia preparatu przy użyciu bardzo cienkiej igły.
Mogące występować po zabiegu zaczerwienienie skóry, utrzymuje się zazwyczaj przez kilkanaście minut do maksymalnie kilku dni. Zabieg powinien być wykonywany cyklicznie (w serii od ok. 3-10 zabiegów w zależności od problemu), a jego częstość zależy od okolicy ciała poddanej leczeniu i rodzaju stasowanych preparatów.