Na czym polega depilacja laserowa?

fv
insta

Zadzwoń i umów się
na wizytę:
+48 508 753 ... (kliknij, aby zobaczyć)

PODARUJ PREZENT MARZEŃ
NASZĄ KARTĘ PODARUNKOWĄ
ZADZWOŃ I ZAPYTAJ
O SZCZEGÓŁY
+48 508 753 ... (kliknij, aby zobaczyć)

wpispowitalny-80x80
6 czerwca 2019
Kopia-MG-7826-80x80
DEPILACJA LASEROWA – FAKTY I MITY
22 stycznia 2020

Na czym polega depilacja laserowa?

laserowe usuwanie nadmiernego owłosienia

Nadmierne owłosienie może być problemem natury nie tylko fizycznej, ale i psychicznej. Jak uniknąć ciągłego zamartwiania się o zbędny zarost? Co zrobić, by czuć się komfortowo w każdej sytuacji? Warto zastanowić się nad wizytą u specjalisty, który wykona zabieg depilacji laserowej.

 

Czym jest depilacja laserowa?

Jest to bezbolesny zabieg usuwania nadmiernego owłosienia za pomocą lasera. Depilacja laserowa jest bezpieczna dla organizmu, więc nie musimy martwić się o jej wpływ na nasze zdrowie. Laser wnika w skórę miejscowo, na głębokość około 2 mm, więc nie oddziałuje na nasze wewnętrzne organy, a każdy zabieg jest poprzedzany konsultacją ze specjalistą. Przeprowadza on badania oceniające stan skóry oraz typ włosa, na podstawie których dobiera odpowiednie parametry wiązki światła lasera i wykonuje próbę laserową.

 

Przygotowanie do zabiegu

Zanim wybierzemy się na zabieg laserowego usuwania owłosienia, należy przygotować daną część ciała, z której będziemy się go pozbywać. Miesiąc przed depilacją laserową należy zrezygnować z każdej formy wyrywania włosów – golimy je maszynką dopiero dzień przed planowanym zabiegiem.

 

Na czym dokładnie polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa polega na wnikaniu wiązki światła lasera przez skórę do cebulki włosa, niszcząc ją wraz z jej korzeniami. Zachodzi wtedy proces fototermolizy selektywnej: światło pochłaniane jest przez melaninę (barwnik włosa), która zmienia się w energię termiczną i nieodwracalnie niszczy cebulkę włosa, ponieważ następuje uwęglanie jego komórek macierzystych. Dlatego właśnie tak ważne jest wykonanie próby laserowej i prawidłowy dobór parametrów wiązki światła lasera, aby z odpowiednią mocą zadziałała na barwnik włosa.

Zabieg depilacji laserowej powinien być powtórzony na danej części ciała 4-6 razy. Działa on bowiem tylko na włosy w czasie wzrostu, dlatego tak ważna jest systematyczność, która zapewni nam satysfakcjonujący efekt na długi czas.

Po zabiegu

Po depilacji laserowej może pojawić się zaczerwienienie i lekki obrzęk skóry. Objawy powinny ustąpić w ciągu 2-4 godzin od zabiegu, w zależności od predyspozycji organizmu do regeneracji. Należy pamiętać o unikaniu promieni słonecznych czy zabiegów złuszczających naskórek, które mogłyby wywołać podrażnienia.

Dodaj komentarz