Czy zabiegi medycyny estetycznej są bezpieczne?

fv
insta

Zadzwoń i umów się
na wizytę:
+48 508 753 ... (kliknij, aby zobaczyć)

PODARUJ PREZENT MARZEŃ
NASZĄ KARTĘ PODARUNKOWĄ
ZADZWOŃ I ZAPYTAJ
O SZCZEGÓŁY
+48 508 753 ... (kliknij, aby zobaczyć)

BLOGIMG-20200218-165208-1-80x80
INCI prawdę Ci powie…
19 lutego 2020
Depilacja laserowa
Jak dbać o skórę po depilacji laserowej?
10 lipca 2020

Czy zabiegi medycyny estetycznej są bezpieczne?

zabiegi medycyny estetycznej

Osoby, które chciałyby poprawić mankamenty swojej urody, często boją się przeprowadzenia zabiegu, gdyż medycyna estetyczna kojarzy się im ze skalpelem. To błąd! Skalpel jest domeną chirurgii plastycznej i poważnych operacji, których większość wymaga podania całkowitego znieczulenia. Medycyna estetyczna korzysta z mniej inwazyjnych narzędzi: laserów, ultradźwięków, preparatów wstrzykiwanych pod skórę itp., a w większości przypadków po zabiegu pacjent może od razu wrócić do codziennych obowiązków. Zabiegi medycyny estetycznej są nieporównywalnie bardziej bezpieczne, niż operacje plastyczne.

W 100% bezpieczne?

Oczywiście nie oznacza to, że można do nich podchodzić z całkowitą beztroską. Aby zabieg był w 100% bezpieczny, musi wykonać go doświadczona, wykwalifikowana osoba, przy użyciu sprawnych narzędzi lub maszyny. Specjalista musi też dobrze zakwalifikować pacjenta do zabiegu. Powikłania najczęściej pojawiają się tam, gdzie osoba oferująca zabieg za wszelką cenę chce namówić pacjenta do skorzystania z usług, nie biorąc pod uwagę tego, że zabieg może mu bardziej zaszkodzić niż pomóc. Dlatego przed udaniem się do gabinetu, warto sprawdzić jego opinie i doświadczenie pracowników. Inną ważną kwestią jest stosowanie się pacjenta o zabiegu do zaleceń osoby, która wykonała zabieg. Medycyna estetyczna to często zabiegi ingerujące w ciało, podrażniające, a nawet niszczące fragmenty skóry. Nawet najlepiej przeprowadzony zabieg może mieć opłakane skutki, jeśli pacjent z podrażnioną skórą wybierze się później np. na publiczny basen czy saunę.

Skala ryzyka

Jeśli jednak zdecydujemy się na wykonanie zabiegu w renomowanym salonie urody, ryzyko jakichkolwiek powikłań jest niezwykle małe. Doświadczeni lekarze wiedzą, jak istotne jest stosowanie preparatów wysokiej jakości i potrafią rozpoznać, przy jakich przypadłościach pacjentów z zabiegu lepiej zrezygnować. Często też są w stanie zaproponować inny zabieg, likwidujący drażniący pacjenta mankament urody tak, by wszystko odbyło się bez szkody dla niego. Nawet jeśli po rozpoczęciu zabiegu coś będzie nie tak, doświadczony lekarz potrafi szybko rozpoznać problem i odpowiednio mu zaradzić. Najlepsi lekarze w dobrych salonach często ratują urodę swoich pacjentów po nieudanych zabiegach przeprowadzanych w podejrzanie klinikach. Dlatego jeśli już zdecydujemy się na zabieg, nie szukajmy złudnych oszczędności – wybierzmy salon i lekarza, który może pochwalić się już licznym gronem zadowolonych pacjentów.

Dodaj komentarz