Jak dbać o skórę po depilacji laserowej?

fv
insta

Zadzwoń i umów się
na wizytę:
+48 508 753 ... (kliknij, aby zobaczyć)

PODARUJ PREZENT MARZEŃ
NASZĄ KARTĘ PODARUNKOWĄ
ZADZWOŃ I ZAPYTAJ
O SZCZEGÓŁY
+48 508 753 ... (kliknij, aby zobaczyć)

zabiegi medycyny estetycznej
Czy zabiegi medycyny estetycznej są bezpieczne?
27 marca 2020
Masaż klasyczny
Jaki masaż wybrać na odprężenie po ciężkim dniu?
15 lipca 2020

Jak dbać o skórę po depilacji laserowej?

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest zabiegiem, który pomaga uzyskać efekt idealnie gładkiej skóry bez podrażnień, odrastających włosków i konieczności częstego powtarzania. Po zabiegu laserem należy jednak przestrzegać kilku zasad, dzięki którym skóra po depilacji nie będzie podrażniona  ani sucha.

Sauna, basen i siłownia są miejscami, których po depilacji laserem nie zalecamy odwiedzać. Najlepiej wstrzymać się przez kilka dni, aby nie podrażnić dodatkowo skóry. Ale to nie jedyne zalecenia, o jakich trzeba pamiętać!

Skóra po depilacji laserowej – bezwezględnie unikaj słońca!

Skóra bezpośrednio po depilacji laserowej jest podrażniona i wrażliwa na działanie słońca, dlatego bezwzględnie należy unikać ekspozycji słonecznej i wizyt w solarium. Opalanie się po zabiegu może doprowadzić do przebarwień i poparzeń słonecznych. Najlepszym wyborem jest wykonanie depilacji laserowej w okresie od jesienie do wiosny, czyli wtedy, kiedy nie wystawiamy skóry tak często na działanie słońca.

Jeśli jednak depilacja laserowa przeprowadzona będzie w słonecznym okresie, koniecznie pamiętaj o stosowaniu kremów z filtrem 50 SPF przez kilkanaście dni po zabiegu i unikaj bezpośredniego działania słońca. Zwróć uwagę także na to, co spożywasz. Niektóre zioła i herbatki roślinne, takie jak na przykład dziurawiec, mają działanie fotouczulające  – unikaj więc ich spożywania w okresie między zabiegami i bezpośrednio po.

Nawilżenie – od wewnątrz i zewnątrz

Laserowe usuwanie owłosienia jest zabiegiem, który lekko podrażnia i wysusza skórę, aby zmniejszyć ten nieprzyjemny efekt, pamiętaj o nawilżeniu. O nawodnienie skóry trzeba zadbać od środka, jak i od zewnątrz. Picie minimum 2 litrów wody dziennie pomoże skórze w regeneracji i utrzymaniu nawilżenia.

Dodatkowo stosuj odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji skóry – powinny one łagodzić i nawilżać. Najlepszym wyborem będą więc preparaty kojące, takie jak D-panthenol, alantoina czy żel z aloesu. Unikaj mocno perfumowanych kosmetyków oraz rzeczy, które w swoim składzie mają alkohol. Po depilacji pach przez kilka dni musisz zrezygnować ze stosowania antyperspirantów i dezodorantów, ponieważ mogą mocno podrażnić Twoją skórę.

Dodaj komentarz