Jaki masaż wybrać na odprężenie po ciężkim dniu?

fv
insta

Zadzwoń i umów się
na wizytę:
+48 508 753 ... (kliknij, aby zobaczyć)

PODARUJ PREZENT MARZEŃ
NASZĄ KARTĘ PODARUNKOWĄ
ZADZWOŃ I ZAPYTAJ
O SZCZEGÓŁY
+48 508 753 ... (kliknij, aby zobaczyć)

Depilacja laserowa
Jak dbać o skórę po depilacji laserowej?
10 lipca 2020
jak-skutecznie-zmniejszyc-widocznosc-blizn-80x80
Jak skutecznie zmniejszyć widoczność blizn?
2 listopada 2020

Jaki masaż wybrać na odprężenie po ciężkim dniu?

Masaż klasyczny

Stres w pracy, obowiązki w domu, konieczność załatwienia wielu spraw i ciągła presja otoczenia – znasz to? Na pewno w codziennym życiu nie brak Ci stresu. Ciągłe życie w stresie wpływa bardzo negatywnie na naszą kondycję psychiczną oraz samopoczucie fizyczne. Dobrym wyborem jest masaż, ale jaki wybrać po ciężkim dniu?

Rodzaj masażu

Terapeutyczne działanie dotyku na nasze samopoczucie jest znane ludziom od stuleci. Obecnie masaże mają różne zastosowania, od przywracających sprawność ruchową, po masaże odprężające i lecznicze. Jakie są najpopularniejsze techniki masażu?

  • Masaż klasyczny – rozluźnia mięśnie, poprawia krążenie i przyśpiesza metabolizm zbędnych produktów przemiany materii. W tej technice masażu korzysta się z ugniatania, wyciskania, rozcierania i głaskania, a do masażu często używa się olejków i kremów. Jest to odprężający i delikatny.
  • Masaż relaksacyjny – jego głównym zadaniem jest zmniejszenie napięcia mięśniowego i wpłynięcie także na zmysły, dlatego podczas jego wykonywania stosuje się ciepłe olejki do masażu, olejki eteryczne, a także zapachowe świecie. Jest on skierowany dla osób, które żyją w stresie i chcą uwolnić głowę od myśli.
  • Masaż gorącą czekoladą – podczas zabiegu stosuje się specjalne olejki i kremy z czekoladą, które podgrzewa się do komfortowej dla ciała temperatury. Masaże gorącą czekoladą mają działanie relaksujące, ale także rewitalizujące na skórę.
  • Masaż lomi lomi – technika lomi lomi wywodzi się z tradycji hawajskiej, w masażu tym głównie uciska się całe ciało przedramionami. Efektami masażu jest rozluźnienie, poprawa krążenia i lepsza przemiana materii.

Jaki masaż wybrać wtedy, kiedy chcemy się rozluźnić po ciężkim dniu?

Masaż relaksacyjny jest bardzo dobrym wyborem, ponieważ skupia się on na działaniu odprężającym zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Po ciężkim, stresującym bardzo ważne jest także to, żeby uwolnić głowę od negatywnych myśli i obowiązków.

Podczas tego masażu często stosuje się olejek lawendowy, który ma działanie relaksujące i pozwala w rozluźnieniu się po ciężkim dniu.

Dodaj komentarz