Jak skutecznie zmniejszyć widoczność blizn?

fv
insta

Zadzwoń i umów się
na wizytę:
+48 508 753 ... (kliknij, aby zobaczyć)

PODARUJ PREZENT MARZEŃ
NASZĄ KARTĘ PODARUNKOWĄ
ZADZWOŃ I ZAPYTAJ
O SZCZEGÓŁY
+48 508 753 ... (kliknij, aby zobaczyć)

Masaż klasyczny
Jaki masaż wybrać na odprężenie po ciężkim dniu?
15 lipca 2020
70Nafc308ce-6d98-4129-8082-59819dceee74-80x80
Jak pielęgnować dłonie? – częsta higiena rąk a problemy ze skórą.
16 listopada 2020

Jak skutecznie zmniejszyć widoczność blizn?

jak-skutecznie-zmniejszyc-widocznosc-blizn-1000x480

Mianem blizny określa się ślad na skórze, które wcześniej na skutek choroby czy uszkodzenia mechanicznego, a więc przerwania skóry właściwej, się zregenerowało, jednak łączenie zostało zastąpione tkanką łączną włóknistą. Najczęściej o bliznach mówi się w kontekście zadanych ran przerywających ciągłość skóry, jednak do blizn zaliczamy również ślady po innych uszkodzeniach jak w przypadku oparzeń od ognia czy substancji żrących, które zajmują o wiele większe powierzchnie na ciele człowieka. Najczęściej blizna ma odcień odmienny od koloru skóry danej osoby, czym widocznie się wyróżnia. Blizna często również przyjmuje formę zgrubienia, ale potrafi być także wgłębieniem, w stosunku do poziomu skóry właściwej. Zmniejszeniem ich widoczności zajmuje się zarówno medycyna estetyczna, jak i medycyna naturalna.

Blizny i dyskomfort.

Blizna niezależnie od tego, jak wygląda, powoduje dyskomfort psychiczny. Jednak jest on tym większy, im z daną blizną związana jest bardziej traumatyczna sytuacja oraz od miejsca, w którym ona występuje. Blizny na rękach, dłoniach, nogach, brzuchu czy twarzy są dla wszystkich nieprzyjemne. Dla kobiet ich pojawienie się dodatkowo na szyi czy biuście bądź brzuchu wywołuje dodatkowy dyskomfort. Pamiętając wciąż, że każda kobieta chciałaby, aby jej ciało było blizn pozbawione. Rozległe ślady po oparzeniach, duże pozostałości po operacjach związanych z cesarskim cięciem czy operacją kręgosłupa stanowią bardzo nieprzyjemną i szpetną skazę na ciele. Jeśli dodatkowo blizna związana jest z traumatycznym przeżyciem, wówczas dyskomfort się zwiększa. Blizn się nie pozbędziemy, jednak możemy znacząco zmniejszyć ich wyrazistość, co znacząco poprawi estetykę doświadczonego ciała.

Zmniejszenie widoczności blizny.

Pierwszą podstawową czynnością, która sprzyja złagodzeniu widoczności blizny, jest jej mobilizacja. Mobilizacja blizny polega na jej masowaniu, pracy z nią, rozciąganiu, nadawaniu elastyczności, aby nie stwardniała. Temu zabiegowi sprzyja stosowanie odpowiednich żelów, przynosi odpowiednie, dobre rezultaty, w postaci zmniejszenia wyrazistości blizny. Bardzo dobre, trwałe i szybkie efekty daje zabieg laserowego usuwania blizn, jaki możemy przeprowadzić w instytucie Dermetis. Polega on na użyciu wiązki światła, która dostając się w głąb skóry, powoduje mikrouszkodzenia. W ten sposób dochodzi do reakcji fototermicznej, której celem jest odparowanie wody będącej w tkance. Zabieg ten nie jest drogi, patrząc na jego skuteczność. Innym i o wiele tańszym, sposobem jest stosowanie mikstur na bazie naturalnych składników, a które skutkują rozjaśnieniem blizny już po pierwszym miesiącu stosowania. Z pewnością połączenie wszystkich trzech sposobów, czyli masażu, zabiegów laserowych oraz mikstur ziołowych, sprawi, że niechciane blizny będą o wiele mniej widoczne.

Dodaj komentarz